wyszukiwanie zaawansowane
» » Filce, dyski polerskie

Filce, dyski polerskie

Dyski polerskie i filce to urządzenia, które można nazwać specjalistycznymi. Oba te akcesoria stosuje się wtedy, kiedy nasz lakier samochodowy wymaga bardzo gruntownego odświeżenia, z którym nie poradzi sobie ściereczka z mikrofibry. Odnowa lakieru przy użyciu dysków przebiega szybko i sprawnie, warto jednak pamiętać, że przy braku wprawy możemy trwale uszkodzić lakier! Dlatego jeżeli chcemy samodzielnie odświeżyć wygląd naszego auta, warto wcześniej poszukać informacji na temat zastosowania dysków. Pamiętajmy, że filce i dyski stosuje się najczęściej podczas regeneracji dużych powierzchni.
 

Zastosowanie filców polerskich


Na rynku istnieje bogaty wybór różnych materiałów, które można stosować wraz z głowicami polerskimi. Jednym z nich są filce polerskie, które pozwalają osiągnąć doskonałe efekty przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Oczywiście musimy pamiętać, że filc polerski nie znajduje zastosowania przy wszystkich rodzajach powierzchni.

Filce, przez wzgląd na dużą siłę tarcia, najlepiej sprawdzają się przy powłokach twardych, takich jak metale, w tym metale kolorowe i ich stopy, stal nierdzewna oraz kwasoodporna, szkło, a nawet tworzywa sztuczne. Filc to również doskonały nośnik dla past polerskich. Pamiętajmy, że aby w pełni wykorzystać potencjał filcu, należy wybierać produkty wysokiej jakości.


Jak dobrać odpowiedni dysk polerski


Wybór dysku polerskiego powinien zależeć od kilku rzeczy. Przede wszystkim ważna jest twardość oraz rozmiar powierzchni, którą zamierzamy poddać regeneracji, a także nasze umiejętności! Talerze rotacyjne wyposażone są w trzy rodzaje pianek, 5 mm, 10 mm oraz 25 mm, z których grubsza jest bardziej delikatna, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób początkujących.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
HARTIM filc polerski 125/6mm na rzep

HARTIM filc polerski 125/6mm na rzep

8,99  zł
Filc, który ma zastosowanie do dysku o średnicy 125 mm. Stosowany do polerowania twardych metali, plastików i szkła.   Cechy charakterystyczne:   średnica: 125 mm, grubość: 6 mm.
dodaj do porównania

Opinie klientów

chyba jeden z lepszych jakie miałem okazję próbować, od razu po naniesieniu zarysowania znikały, a po polerowaniu praktycznie nie widoczne, polecam do…
Ocena produktu 5/5
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl