wyszukiwanie zaawansowane
» » Apteczki, kamizelki, trójkąty

Apteczki, kamizelki, trójkąty

Stłuczone kolano, skaleczony palec, skręcona kostka - w takich sytuacjach oraz innych, poważniejszych przypadkach przyda się nam apteczka pierwszej pomocy. Dlatego, chociaż polskie przepisy tego nie wymagają, a jedynie zalecają, warto wyposażyć nasze auto w ten pożyteczny kuferek, który nie tylko może przynieść nam chwilową ulgę podczas jakiegoś niegroźnego incydentu, ale nawet uratować życie! Dobrze zaopatrzona apteczka pierwszej pomocy jest nie do przecenienia zarówno podczas długich podróży, jak i krótkich wypadów za miasto. Co powinno się w niej znaleźć, żeby jak najlepiej spełniała swoje zadanie?
 

Co powinno się znaleźć w apteczce pierwszej pomocy


Przede wszystkim w apteczce pierwszej pomocy powinno się znaleźć wszystko to, co jest nam potrzebne do udzielenia tytułowej pierwszej pomocy. Do naszej apteczki warto spakować sterylne kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem oraz bez opatrunku, bandaże - w tym bandaż elastyczny oraz opaskę uciskową oraz środek dezynfekujący.

Oprócz tego dobrze jeśli zaopatrzymy się w chustę trójkątną, koc termiczny i ustnik do sztucznego oddychania oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy. W naszej apteczce warto znaleźć miejsce również dla nożyczek, lateksowych rękawiczek i agrafek, które przydadzą się nam nie tylko podczas sytuacji kryzysowej.
 

Jak wybrać odpowiednią apteczkę do twoich potrzeb


A teraz pytanie, jak wybrać apteczkę samochodową? Na rynku znajdziemy apteczki w kuferkach, w saszetkach, nylonowe... Specjaliści zalecają wybranie apteczki materiałowej, ponieważ na pewno nie zrobi krzywdy pasażerom podczas mocnego hamowania czy wypadku. Poza tym wybierzmy apteczkę z oznaczeniem DIN 13164, której wyposażenie odpowiada normom na terenie UE.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje
Apteczka motocyklowa DIN 13167 opakowanie z nylonu

Apteczka motocyklowa DIN 13167 opakowanie z nylonu

14,99  zł
Motocyklowa apteczka pierwszej pomocy DIN 13167 w opakowaniu z nylonu, spełniająca normy EU DIN 13167.   Skład apteczki DIN 13167:   2 szt. opatrunek indywidualny M, 1 opakowanie plastry 10 x 6 cm (8 szt.), 1 szt. plaster 500 x 2,5 cm, 1 szt.…
dodaj do porównania
Apteczka pierwszej pomocy w pudełku

Apteczka pierwszej pomocy w pudełku

19,99  zł
Apteczka samochodowa pierwszej pomocy DIN 13164 "Classic" w pudełku z tworzywa, spełniająca normy EU DIN 13164.   Zawiera wyposażenie wymagane prawem: w Niemczech, Austrii, Francji, Holandii, Czechach, Słowacji i na Litwie.   Skład apteczki DIN 13164…
dodaj do porównania

Opinie klientów

Bardzo dobra pasta.Skutecznie usunęła naloty rdzy i przebarwienia z piast kół,Polecam.
Ocena produktu 5/5
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl